Aktuality:

Zimní sezóna je v plném proudu! Přezouváme, měníme autobaterie!

Zajistěte si termín svého přezutí.
POZOR!!! Příjezd do servisu je již otevřen i z hlavní silnice na Českou Lípu.

Geometrie | brzdy | tlumiče | výfuky | díly podvozku | výměny oleje | seřízení světel

Rychloservis

V dnešní době se nabídka každého kvalitního servisu rozšiřuje o služby rychloservisu. Rozšířením služeb na běžnou údržbu a malé a střední opravy vozidel tak šetříme čas i prostředky motoristů.

Podvozek a brzdy

V rámci rychloservisních služeb je hlavní pozornost zaměřena na podvozek a brzdy:

  • Provádíme kontrolu a seřízení geometrie na moderním zařízení HOFMANN PRISMA 3D.
  • Měníme tlumiče pérování, čepy řízení i výfuky.
  • U brzd provádíme výměnu třecích segmentů, případně kotoučů.
  • Měříme bod varu brzdové kapaliny.

Výměna olejů

Každé vozidlo vyžaduje pravidelnou údržbu, přičemž nejčastěji zahrnuje výměnu oleje a filtrů nebo zapalovacích svíček.

Výměna oleje představuje nejčastější servisní úkon na každém automobilu, protože včasná výměna oleje je klíčová pro dlouhou životnost motoru při zachování všech jeho výkonnostních parametrů. S efektivní výměnou oleje souvisí nejen jeho správný výběr dle doporučených specifikací výrobce vozidla, ale rovněž výměna olejového, popřípadě i vzduchového filtru.

V dnešní době se výrobci automobilů snaží z ekologických důvodů maximálně prodlužovat intervaly mezi jednotlivými výměnami oleje. Přestože kvalitní syntetická maziva a moderní konstrukce motorů takovou praxi umožňuje, z technického hlediska je častější výměna kvalitního motorového oleje jedinou zárukou dobré kondice motoru i po několika stech tisíc najetých kilometrů. Aby mohli naši zákazníky využít maximálního výkonnostního potenciálu svých motorů, doporučujeme jim respektovat standardní interval pro výměnu motorového oleje, který se zpravidla pohybuje mezi 10 a 15 tisíci km.

V našem servisu užíváme motorové oleje značek CASTROL a Mobil, na přání však zachováme značku, jež byla použita při minulých výměnách. Za nižší příplatek vyměníme rovněž olej a filtr poskytnutý zákazníkem, v takovém případě ovšem bez záruky za dodané produkty. Opotřebené oleje jsou ve spolupráci se specializovanou společností následně ekologicky likvidovány.

Jiné služby

Významnou pozornost věnujeme rovněž osvětlení: vyměňujeme žárovky nebo výbojky, případně na regloskopu kontrolujeme a seřizujeme nastavení světlometů.

Před začátkem zimního období kontrolujeme stav autobaterie a dobíjecí soustavy a měříme bod tuhnutí chladicího média.

Po dohodě se zákazníkem provádíme v rámci našeho rychloservisu širokou škálu dalších servisních úkonů.