Aktuality:

Zimní sezóna je v plném proudu! Přezouváme, měníme autobaterie!

Zajistěte si termín svého přezutí.
POZOR!!! Příjezd do servisu je již otevřen i z hlavní silnice na Českou Lípu.

Nabíječky klasické | Nabíječky automatické | Nabíječky se startem | Nabíječky udržovací | Startovací kabely + příslušenství

Nabíječky

Časté startování s nedostatečně dlouhou následnou jízdou, to jsou hlavní důvody, které vedou k postupnému vybíjení autobaterie. K samovybíjení baterie dochází i u vozidel s nepravidelným provozem, tedy těch, která delší dobu nejezdí.

Využíváte-li vozidlo pro popojíždění na krátké vzdálenosti nebo nepravidelně, můžete se kdykoliv dostat do situace, kdy je potřeba, aby se autobaterie dostala do potřebné kondice.

Naše nabídka

Na trhu existuje široká škála nabíječek od malých dobíječek přes automatické přístroje s udržovacím režimem až po velké nabíječky se startovacím zdrojem pro okamžitý start vozidla se slabou autobaterií.

S výběrem přístroje Vám rádi pomůžeme. Navrhneme Vám takový, který vyhovuje typu Vašich dobíjených autobaterií a zároveň Vašim potřebám. Vysvětlíme Vám, jak konkrétní nabíječku správně používat a udržovat, aby její obsluha byla bezpečná a efektivní.

Typy nabíječek

Nabíječky klasické jsou vhodné především pro nabíjení klasických kyselinových baterií (WET) osobních i nákladní automobilů, motocyklů a akumulátorů jine techniky. Jejich hlavní předností je především jednoduchá konstrukce.

Nabíječky automatické jsou schopné nabít všechny typy autobaterií a akumulátorů – olovněné klasické kyselinové autobaterie, bezúdržbové autobaterie s technologií AGM i gelové. Jejich hlavní předností je především malá hmotnost, kapesní rozměr, ochrana proti přepólování, zkratu a přebíjení autobaterie a jednoduchá obsluha.

Nabíječky se startem jsou vhodné především pro osobní automobily, nákladní automobily či pracovní stroje. Tyto typy nabíječek jsou vybaveny funkcí pomocného startu (startovací zdroje, startovací vozíky). Jejich hlavní předností je jednoduché nabití a případná pomoc při startu.

Nabíječky udržovací jsou vhodné především pro udržování baterií v nabitém stavu při dlouhodobém odstavení baterie (např. v zimním období). Tyto typy nabíječek jsou vhodné pro všechny typy autobaterií i motobaterií a to jak klasických, AGM tak i gelových. Jejich hlavní předností je možnost trvalého připojení k akumulátoru, který není nutné vyndávat z vozu.